tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Az Adrenalin H-Moto Team motorosa tíz pozíciót javítva végül a 19. helyen zárta a silverstone-i hétvégét

Győrfi Alen: ?Nagyon jó érzés volt küzdeni és leelőzni a középmezőny második felét?
[InfoBike.hu | ADRENALIN H-MOTO TEAM] Felvétel dátuma: 2011.07.31
Győrfi Alen, Silverstone, ADRENALIN H-MOTO TEAM

A hétvégén a legendás brit ring, Silverstone adott otthont a Superbike világbajnokság futamának. A sorozat egyik előszobájának számító Superstock 1000-ban induló Győrfi Alen a rosszul végződő időmérőt követően ? a 29. helyről vághatott neki a versenynek ? a rajtot ugyan még elrontotta, de utána fantasztikus versenyt produkált: tíz pozíciót előre ugorva ismét a legjobb húsz között, a 19. helyen végzett. Mint kiderült, az Adrenalin H-Moto Team versenyzője egész hétvégén fájdalomcsillapító injekciók segítségével tudott csak a Hondájára ülni.

A vasárnapi bemelegítésen Győrfi Alen már kezdett a középmezőnyhöz felzárkózni, és a warm up 1:14.887-es ideje már a 23. helyhez volt elég. Ezt látva az Adrenalin H-Moto Team tagjai a motorossal együtt bizakodva várták a futamot.

„A warm up-ra ismét módosítottam a Honda futóművének beállításán, és ez jónak bizonyult, hisz használt abroncsokon is majdnem képes voltam azt az időt teljesíteni, amit a szombati időmérőn. A további javulás érdekében a verseny előtt még változtattunk egy kicsit, és a felvezető körben éreztem, egy kis szerencse esetén akár a húszban is végezhetek” – elevenítette fel a futam előtti történéseket a 21 éves motoros.

Sajnos a rajt ezúttal nem sikerül a kuplung rakoncátlankodása miatt, de ahogy a múlté lett a technikai probléma, Alen úgy jött egyre feljebb, és a második kör végén már a középmezőnyben motorozott.

„Következett pár előzés, és máris lépést tartottam azokkal, akik az edzéseken sokkal gyorsabbnak bizonyultak nálam. Tudtam, hogy ha hibázom, vége mindennek, de ezen a napon minden együtt volt. Folyamatosan előztem, és az utolsó előtti körben már a boly, a 19. helyen haladtam, amit a leintésig sikerült megtartanom. Teljesítettem a célom, hisz a rossz tréningek után emlékezetes versenyen sikerült a legjobb húsz között végeznem. Nagyon jó érzés volt végre küzdeni a többiekkel, mégpedig úgy, hogy a legtöbbjüket le is tudtam győzni. Jó úton járunk, és az olasz Adrenalin Group szakmai segítségével immár nem lesz álom már az idén pontot szerezni ebben a nagyon erős mezőnyben” – fogalmazott a futammal kapcsolatban Győrfi Alen.

Az Adrenalin H-Moto Team versenyzője elárulta, a brnói bukásának következményeként állandóan injekciózni kellett a derekát, szombaton összesen kilenc fájdalomcsillapítót kapott. Így talán jobban érthető, hogy amikor a futam után leszállt a Hondájáról, fülig ért a szája.

Kelemen Krisztián csapatvezető szerint a gárda és versenyzője a silverstone-i hétvégén megjárta a poklot, majd bebizonyították, hogy jövőre az idei tapasztalatokkal és az olasz cég szakmai segítségével bizony számolni kell velük.

„Megjártuk a poklot, és a verseny végére nagyon boldogok lehetünk! Alentől azt kértem, hogy most csináljon egy hibátlan versenyt! A fájdalmai ellenére, ami szemmel látható volt, tökéletesen végrehajtotta a kérésemet. Rengeteget előzött, a mezőnyből tán a legtöbbet, és most bebizonyította, hogy helye van a bajnoki mezőnyben. Mindannyian tudjuk, hogy az idei év a tapasztalatszerzésé, és Alennek még rengeteg a tanulnivalója, és ha a támogatóink kitartanak mellettünk, akkor jövőre olyan motorral fogunk indulni, aminek nyergében Alen sorozatban küzdhet majd a pontokért” – jelentette ki a menedzser, aki elégedetten vette tudomásul, egy újabb versenyen végzett védence a legjobb 20 között.

És innen már csak azt a lépést kell megtenni, ami Alent eddig elválasztotta a hőn áhított pontszerzéstől.

A vasárnapi futam végeredménye (Superstock 1000)

1. Danilo Petrucci (olasz, Barni Racing Team, Ducati 1098R) 21:36.434, 2. Lorenzo Zanetti (olasz, BMW Motorrad, BMW S1000 RR) 21:39.865, 3. Niccolo Canepa (olasz, Lazio MotorSport, Ducati 1098R) 21:39.899, 4. Lorenzo Baroni (olasz, Althea Racing, Ducati 1098R) 21:48.481, … 19. Győrfi Alen (magyar, Adrenalin H-Moto Team, Honda CBR 1000RR) 22:28.803.