tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

2012. április 17. ? Az új-zélandi Levi Sherwood diadalmaskodott a Red Bull X-Fighters World Tour idénynyitóján Dubaiban (Egyesült Arab Emírségek). Az FMX egykori ?csodagyereke? 2010 óta első futamgyőzelmét szerezte

Levi Sherwood káprázatos teljesítménnyel nyerte az 1 millió dollár összdíjazású Red Bull X-Fighters World Tour 2012-es idénynyitóját. Az új-zélandi versenyző pénteken Dubaiban, 20 00 néző előtt, a Jumeirah Beach Residence (JBR) homokján kialakított, a Perzsa-öböl türkizkék vize és Dubai csillogó fényei által közrefogott lenyűgöző pályán érte el a nagyszerű eredményt. A négy kontinensen hat állomást felölelő, hat hónapos versenysorozat Dubaiban indult útjára, ahol Sherwood pályafutásának negyedik győzelmét könyvelhette el; és az elsőt azóta, hogy még 2010-ben Londonban diadalmaskodni tudott. Nagy meglepetésre az ausztrál Rob Adelberg kaparintotta meg a második helyet, míg pályafutásának első dobogós helyével a chilei Javier Villegas állhatott a legalsó fokra.

A több meglepetést is tartogató verseny során a címvédő spanyol, Dany Torres, illetve legnagyobb vetélytársa, a norvég Andre Villa egyaránt már a negyeddöntőben búcsúzott, csak a nyolcadik, illetve ötödik helyen zárva. Villa nem sokkal korábban még örömkönnyeket hullatott, amikor az időmérők során második helyen végzett. A versenyzőn azért uralkodtak el az érzelmek, mert ez azt jelentette, hogy a tavalyi idény során elszenvedett lábsérülése után ismét visszatért korábbi remek formája.

Sherwood nyerte az 1 millió dolláros Red Bull X-Fighters World Tour első állomását Dubaiban

Sherwood egyértelműen csúcsformában volt a rekkenő hőségben, és ismét tanúbizonyságot tett gördülékeny és ruganyos stílusáról a világ legrangosabb Freestyle Motocross versenysorozatán, amelynek összdíjazása eléri az 1 millió dollárt.

„Ez rengeteget jelent számomra," mondta az eksztatikus Sherwood, miután megünnepelte sikerét a helyszínre kilátogató tömeggel, amely csodálattal követte végig 12 méteres magasságokra és 20 méteres távolságokra ugrató riderek látványos csatáját. „A verseny előtt nem igazán bíztam egy ilyen eredményben,” tette hozzá a barátságos új-zélandi rider.

Villegas szintén repesett az örömtől első dobogós helyezésének köszönhetően. „Több évnyi áldozatot követően végre sikerült," mondta. „Nem fogok itt megállni. Szeretnék egész évben a dobogón állni.

” 2001-ben történt létrehozása óta a Red Bull X-Fighters a bolygó legnagyobb és legrangosabb freestyle motocross sorozatává nőtte ki magát, amelynek keretében a világ legjobb FMX riderei négy kontinensen, összesen hat állomáson küzdenek meg egymással a bajnoki pontokért.