tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team élversenyzője, Győrfi Alen után a csapat másik két motorosa, Gyutai Adrián és a most debütáló Nagy Győző ezúttal a brnó-i pályán pattan nyeregbe az Alpok-Adria Bajnokságban. Előbbi nem kisebb célt tűzött maga elé, mint a 125GP kategória megnyerését, és ennek megfelelően hatalmas fölénnyel meg is nyerte az idénynyitó futamot. A Superstock 600-ban induló Nagy Győző kihagyta a szlovák megmérettetést ? Alen főszerelőjeként éppen Assenben volt a Suberbike világbajnokságon ?, ám mindenképpen pontszerzőként szeretne zárni idei első versenyén. Győrfi Alen csapatvezetőként most debütál, míg a team negyedik tagja, Kis Viktória iskolai kötelezettségei miatt kihagyja a cseh futamot.

Eddig fantasztikusan szerepel a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team a 2012-es esztendőben: a csapat élversenyzője, Győrfi Alen az imolai 12. helyezés után Monzában már a szenzációs hatodik helyen végzett a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában, míg Gyutai Adrián az Alpok-Adria Bajnokság 125GP kategóriában előbb megszerezte élete első pole pozícióját, majd fölényesen megnyerte a futamát. Most ismét Adriánon és az első versenyt kihagyó Nagy Győzőn (Superstock 600) van a sor, hogy eredményeikkel tovább öregbítsék a magyar motorsport hírnevét.

Gyutai Adrián nagyon várta már a brnó-i viadalt, ahol szeretné megismételni a SlovakiaRingen nyújtott teljesítményét, noha tisztában van azzal, hogy a hétvégén induló mezőny jóval erősebb lesz. Ám úgy véli, ő és motorja is felkészült a nagy megmérettetésre, és szeretné bizonyítani, hogy a szlovákiai mesterhármas – pole pozíció, futamgyőzelem és leggyorsabb kör – abszolút nem a véletlen műve volt.

„A Hondám blokkja is fel lett újítva, mivel a brnó-i pályán nagyon hosszú egyenesek vannak, és az emelkedős részen
is nagyon fontos hogy erős legyen a motor. Mivel ezen a ringen mindkét világbajnokság is szerepel, így erre a versenyre azokból a mezőnyökből is sokan elindulnak, ha másért nem, edzés, tesztelés gyanánt. A nevezési lista alapján látszik, hogy nagyon sok gyors és kiváló versenyző indul majd a kategóriámban, és mindenképpen szeretném bizonyítani, hogy a leggyorsabbak között a helyem”
- fogalmazott a 21 éves motoros.

Ma három szabadedzés lesz, és Adrián abban bízik, hogy estig sikerül megtalálniuk a legjobb beállításokat, hisz ezen a pályán nagyon sok múlik a váltó áttételezésein és a futómű beállításán.

„A szabadedzéseken éppen ezért nem az időeredmény lesz a legfontosabb, ugyanis ha pénteken sikerül a legjobban beállítani a motort, akkor a két szombati időmérő edzésen mindenképpen a mezőny elejére kvalifikálhatom magam. Nagyon elszánt vagyok, és megteszek mindent a jó eredmény eléréséért, és meg szeretném erősíteni a vezető pozíciómat a bajnokságban” – jelentette ki a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team versenyzője.

Csapattársa, Nagy Győző most debütál a 2012-es szezonban, ugyanis a versenyzés mellett ő Győrfi Alen főszerelője, és a szlovák futam alatt éppen Assenben volt a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es viadalán. A brnó-i verseny előtt két teszten is részt vett, és a Superstock 600-ban induló motoros az ottani tapasztalatok alapján esélyt lát arra, hogy a pontszerzők között zárjon.

„Nagyon vártam már ezt a versenyt, mert az első futamot ugye ki kellett hagynom, hisz Alennek szereltem.

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team két versenyzője, Gyutai Adrián és Nagy Győző Brno-ban folytatja a csapat idei nagy menetelését az Alpok-Adria Bajnokságban

Egy biztos, a téli felkészülésem jól sikerült, és a két gyakorláson úgy éreztem, egyre jobb az összhang köztem és a Yamahám közt. Nagyon szeretnék minél több pontot szerezni, bár elképesztően erős lesz a mezőny. Nagyon motivál, hogy Alen ragyogóan szerepelt Monzában, ahol a hatodik helyével bizonyította, igenis lehet egy magyar versenyzőnek is keresnivalója a rendkívül erős nemzetközi mezőnyben” – vélekedett Nagy Győző.

Nemcsak a versenyzőket, hanem a csapatvezetőként most debütáló Győrfi Alent is nagyon feldobta a monzai siker, és 22 éves motoros abban bízik, hogy Brno-ban is képesek lesznek megmutatni, milyen az a magyar virtus.

„Bevallom, jobban izgulok a csapatvezetői premierem előtt, mint amikor versenyzőként mutatkoztam be annak idején. Mindent megteszek annak érdekében, hogy Adriánnak és Győzőnek kizárólag a minél jobb eredmény elérésére kelljen koncentrálni, minden segítséget megadok ahhoz, hogy a lehető legjobb beállításokat megtaláljuk a szabadedzések alatt. Mindketten nagyon motiváltak, éppen ezért bízom abban, hogy Adrián a dobogón végez, illetve győző sem marad pont nélkül ebben a rettentően erős mezőnyben” – mondta Győrfi Alen, aki elárulta, a csapat negyedik tagja, Kis Viktória iskolai elfoglaltsága miatt kénytelen kihagyni a brnói-futamot.

Péntek (2012. május 11.)

Valamennyi kategória számára 3 szabadedzés (Gyutai Adrián és Nagy Győző)

Szombat (2012. május 12.)

8:40 – 9:10  Első időmérő edzés - 125 GP (Gyutai Adrián)

9:20 – 9:50 Első időmérő edzés - Superstock 600 (Nagy Győző)

13:40 – 14:10 Második időmérő edzés - 125 GP (Gyutai Adrián)

14:20 – 14:50 Második időmérő edzés - Superstock 600 (Nagy Győző)

Vasárnap (2012. május 13.)

8:50 – 9:00 Warm up - 125 GP (Gyutai Adrián)

9:10 – 9:20 Warm up - Superstock 600 (Nagy Győző)

11:15 – 11:45 Futam (8 kör) - 125 GP (Gyutai Adrián)

13:00 – 13:30 Futam (8 kör) - Superstock 600 (Nagy Győző)

Várható időjárás

Péntek: 28 °C (enyhe eső)

Szombat: 13 °C (enyhe eső)

Vasárnap: 13 °C (felhős)

Brno története röviden

A csehországi Brnóban az első futamot 1930-ban közutakon rendezték meg, amely 1965-től kezdve házigazdája volt a gyorsasági-motoros világbajnokság Csehszlovák futamának.

Ezen az utcai ringen egészen 1987-ig futottak versenyeket, amikorra azonban felépítették a mai modern versenypályát. A pálya átadásától kezdve Brno minden évben vendégül látja a gyorsasági-motoros világbajnokság mezőnyét, amely nem csoda, hiszen a pilóták szeretnek ide járni, ami a rendre nagyszámban kilátogató nézőknek is köszönhető. A magyar versenyzők és szurkolók a földrajzi közelség miatt hazai futamként tartják számon, hiszen csak valamivel több, mint háromórányira fekszik Budapesttől.