TALMA MÉG JOBB, MINT MOSZKVÁBAN

SUPERBIKE VILÁGBAJNOKSÁG, SUPERSPORT
Felvétel dátuma: 2012.09.09
Talmácsi, Supersport, SUPERBIKE VILÁGBAJNOKSÁG

A Supersport kategória mezőnyének a mai nap folyamán is két 45 perces edzés állt a rendelkezésre. Talmácsi Gábor és csapata, a Prorace Team minden percet kihasználtak és a kemény munkának meg is lett az eredménye.  Már a délelőtti második szabadedzésen is sikerült gyorsulnia Gábornak, így a 13. helyen végzett. Majd a Superbike edzése miatt csúszással kezdődő időmérőn tovább javított és a számára eddig ismeretlen versenyhelyszínen megszerezte legjobb rajthelyét a Supersport vb-n. Holnap a 2. sorból, azaz a 7. helyről indulhat a 19 körös versenyen, melyet az Eurosport 13:30 órától élőben közvetít.

Már a délelőtti második szabadedzésen is sikerült gyorsulnia Gábornak, így a 13. helyen végzett. Majd a Superbike edzése miatt csúszással kezdődő időmérőn tovább javított és a számára eddig ismeretlen versenyhelyszínen megszerezte legjobb rajthelyét a Supersport vb-n. Holnap a 2. sorból, azaz a 7. helyről indulhat a 19 körös versenyen, melyet az Eurosport 13:30 órától élőben közvetít.

Talmácsi Gábor:

Nagyon jól sikerült a mai kvalifikáció. A pénteki időmérőhöz képest 1,133 másodpercet javítottam, ezzel a 7. rajtpozíciót szereztem meg. Megtanultam a pályát, komfortosan éreztem magam a motoron. Az edzésen a hátsó gumi nem tapadt kellően a pálya minősége miatt. A warm up-on még apró módosításokat próbálunk majd ki a jobb hátsó gumi tapadás érdekében. Legutóbb Moszkvában a 3. sorból indultam, akkor a 10. rajtkocka volt az enyém. Ebben az évben ez a legjobb rajtpozícióm. Jó érzés lesz újra a második sorból rajtolni.