TALMA TÚLSZÁRNYALTA EDDIGI LEGJOBBJÁT A SUPERSPORT VB-N

SUPERBIKE VILÁGBAJNOKSÁG, SUPERSPORT
Felvétel dátuma: 2012.09.09
Talmácsi, SUPERSPORT VB, Nürburgring

Talma fantasztikus versenyen túl 10 ponttal zárhatta a Supersport VB nürburgringi versenyét.

Napsütésben zajlott a Supersport mezőnyének bemelegítő edzése, melyen Talmácsi Gábor a 7. helyen végzett. A magyar motoros a 15 perces tréninget végig a pályán töltötte, ami alatt 7 kört teljesített ezzel is tovább memorizálva a pálya ideális íveit.

A 13:30-kor kezdődő versenyre az időjárás tovább melegedett, amit a kiírások is jeleztek. A levegő hőmérséklete 25, az aszfalté 43 fok volt. 32-en sorakoztak fel a rajtrácsra, várva a lámpák szabad jelzését. Talmácsi Gábor a második sorból indult. Remekül kapta el a rajtot és jól helyezkedve, ritmusvesztés nélkül fűzte át magát a kritikusnak számító első kanyarokon. Az első kör végén már az 5. helyen motorozott és bár a későbbiekben néhány pozíciót veszített, képes volt hasonló tempót motorozni, mint az élen haladók. A Német Nagydíjat végül Kenan Sofuoglu nyerte, mögötte Jules Cluzel és Fabien Foret ért be a dobogós helyeken. Talmácsi Gábor a moszkvai versenyen elért eddigi legjobbát is felülmúlva a 7. helyen ért célba.

UPDATE:

"VÁLTOZÁS A SUPERSPORT NÜRBURGRINGI VÉGEREDMÉNYÉBEN

A németországi versenyt követően a versenybíróság kizárta az ötödik helyen célba érő Vladimir Leonovot. Az orosz versenyző motorja a technikai kontroll során nem felelt meg az előírt szabályoknak, így azonnal diszkvalifikálták a Yakhnich Motorsport csapatának pilótáját. Mindez pedig azt eredményezte, hogy a mögötte befutó versenyzőket egy hellyel előrébb sorolták.
Ennek értelmében Talmácsi Gáboré lett a 6. hely, amiért végül 10 pontot könyveltek el a magyar motorosnak.

A megszerzett újabb 9 ponttal az összetettben is feljebb jött. Már 35 ponttal jelenleg a 13. helyen áll."

Talmácsi Gábor:

Fantasztikus verseny volt. Jól volt a startom, két helyet sikerült előrébb jönnöm. Nagyon ment az első négy, velük nem tudtam tartani a tempót. Aztán utolért Leonov és Baldolini is, akiknek szintén gyorsabb volt a motorjuk, de végül így is sikerült elérnem az idei legjobb eredményemet. Hetedik lettem, ezzel összetettben is feljebb jöttem.  A csapat és én is nagyon boldogok vagyunk, ez volt az eddigi legeredményesebb versenyhétvégénk. Nagyon jó érzéssel töltött el, hogy ilyen sok magyar kiutazott a versenyre. Köszönöm szépen nekik is és természetesen a képernyők előtt ülőknek is a szurkolást.