Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Sherwood nyeri a Red Bull X-Fighters Világbajnoki Versenysorozatot

[InfoBike.hu | Red Bull Hungary] Felvétel dátuma: 2012.10.11
Red Bull X-Fighters, Sherwood

2012. október 10. – A Red Bull X-Fighters 2012-es idényében három kontinensen három győzelmet gyűjtő Levi Sherwood térhetett haza az 1 millió dollár összdíjazású verseny fődíjával. Az új-zélandi klasszisnak azonban minden tudására szükség volt a Sydney-ben rendezett döntő versenyen, ahol a francia Thomas Pages minden idők legszorosabb bajnoki csatájában bizony alaposan megszorongatta.

Az új-zélandi Levi Sherwood szombaton megnyerte a Red Bull X-Fighters Világbajnoki Versenysorozatot, miután szoros csatában felülmúlta a francia Thomas Pages-t az idény utolsó, ezúttal Ausztráliában rendezett futamán. Az ausztrál Josh Sheehan sikeresen megmentett valamit sérülés miatt rövidre vágott idényéből, miután a nedves-sáros pályán remek teljesítménnyel a harmadik helyen zárt a Sydney-i Kikötő található Cockatoo Island-en rendezett versenyen. Pages, vadonatúj trükkökkel tarsolyában, alaposan felforgatta a freestyle motocross mezőnyt a szezon második felében és négy földrész 5 futamán mutatott remek teljesítményének köszönhetően összetettben a második helyen zárt, harmadik helyre szorítva a 2011-es bajnokot, a spanyol Dany Torrest.

A hét hónapig tartó 2012-es szezont Sherwood dominálta három győzelmével, amelyek közül az elsőt még az idénynyitón Dubaiban, a másodikat pedig középtávnál Madridban szerezte. Glen Helenben, Kaliforniában azonban egyértelmű vereséget szenvedett az amerikai Todd Pottertől, aki féltávig élen állt összetettben is. Sherwood az ezt követő madridi diadallal tetemes előnyre tett szert, Münchenben azonban ismét vereséget szenvedett, ezúttal a feltörekvő Pages-tól. Sherwood végül is sikerrel maga mögé szorította bosszantó francia riválisát és drámai körülmények között megszerezte a világbajnoki címet is a Red Bull X-Fighters 12 éves történetének legszorosabb bajnoki pontvadászatában.

„Elég hullámzó volt a szezon, kiugró és kevésbé fényes pillanatokkal,” mondta Sherwood miután Pages által szorongatva a maximumot volt kénytelen kihozni magából. Sydney-ben Pages olyan lenyűgöző trükkökkel varázsolta el a közönséget, mint például a „flair” vagy a „volt”. A „flair” egy lélegzetelállító, 540-fokos levegőben végrehajtott fordulat, míg a „volt” végrehajtása közben a pilóta a levegőben pörög a motor felett. Sherwoodnak először a hazai pályán versenyző Sheehanon kellett túljutnia az elődöntőben. Sheehan, aki tavaly ugyanitt győzni tudott, ezúttal is remekelt egy dupla hátraszaltóval, de két kisebb hibájának köszönhetően Sherwood jutott döntőbe. Erre az összecsapásra várt kis túlzással az egész világ és a kiélezett küzdelmet hozó döntőben az új-zélandi motoros egy újabb hibátlan kört futott, megkaparintva ezzel első Red Bull X-Fighters Világbajnoki címét. A világ legjobb FMX riderei Freestyle-Motocross versenyen eddig még sohasem látott trükkökkel rukkoltak elő a zárófutamon.