tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Összességében pozitív első napot zárt Jerezben, a FIM Superbike Világbajnokság idei tízedik állomáshelyén a Talmácsi Racing. Különösen a csapat FIM Superstock 600-as Európa-bajnokságban érdekelt 15 éves olasz bajnok tehetsége, Alessandro Zaccone remekelt, aki ma mindkét szabadedzést az előkelő 6. helyen zárta.

Délelőtt az ugyanebben a kategóriában szereplő Bódis Richárd is elemében volt, ő az első szabadedzésen a 8. legjobb köridőt futotta Honda CBR600-as versenygépével. A pokoli hőségben rendezett délutáni etap a magyar pilóta számára már nem sikerült ilyen jól, ott gumiproblémák miatt „csak’ a 14. helyen végzett, ám a mezőny szorosságáról mindent elmond, hogy csupán két tizedmásodperccel volt lassabb, mint az edzés 6. pozícióját megszerző csapattársa. Két tized, nyolc hely – elképesztő csata várható holnap is a rajtpozíciókért, majd a késő délutáni futamon a pontszerző helyekért.

A European Junior Cup mezőnye ma egy szabadedzést és egy időmérőt teljesített, és holnap is hasonló program vár rájuk, míg ők a futamot vasárnap kora délután fogják teljesíteni. A mezőny legfiatalabb tagja, a mindössze 14 éves Somosi Alexander pénteken beállításproblémákkal küzdött, ám ennek ellenére a pontszerző helyek közvetlen közelében tartotta magát. A szabadedzést a 14., az időmérőt a 16. helyen zárta, de a csapat korábbi privát jerezi tesztjén futott egyéni legjobbjától egyelőre elmaradt, ezért holnap mindenképp lesz még esélye a javításra.

Talmácsi Gábor, csapatfőnök

„Jónak mondható a kezdés mindenképpen, egy picit mégis vegyes érzelmekkel zárjuk ezt a napot. Zaccone nagyon ügyes volt, ő ma használt gumikon is nagyszerű köridőket ért el, és két új gumit is átmentett a holnapi időmérőre. Használt gumikon Ricsi is jól ment, de sokáig nem értettük, hogy miért nem tud jelentősen javítani az új gumikon. Most, a többedik csapatmegbeszélésünk után már kezdjük egyre tisztábban látni az okokat, és úgy gondoljuk, holnapra sikerülni fog kiiktatnunk ezt a problémát. Ha ez sikerül, akkor biztos vagyok benne, hogy ő is a top10-es rajtpozícióért tud majd harcolni a kvalifikáción, mert ma kívülről néztem őket, és mindketten nagyon szépen mentek. Ami Alexet illeti, neki a tesztünkön tetszett néhány megoldás, így most ezen az úton próbáltunk meg továbbmenni, de mivel a tesztmotorja más egy picit, mint amit itt a versenyeken használ, ezért most már látjuk, hogy változtatnunk kell. Holnap másképp fogjuk áttételezni a motorját, és szerintem komoly javulás várható még az időeredményeiben. Összességében pozitív napot zárunk. Nem volt minden tökéletes, de ami hiba volt, arra úgy érezzük, tudjuk a megoldást és az igazán nagy téttel bíró dolgok csak holnap következnek.”

Alessandro Zaccone (Superstock 600, mindkétszer 6. hely)

„Nagyon jól alakult a mai nap, mert mindkét edzésen sikerült a 6. helyen végeznem. Délelőtt új, míg délután már használt gumikon mentem, és ennek ellenére nem romlott jelentős mértékben a köridőm. Délután, a használt abroncsokon a versenybeállításokra is tudtunk koncentrálni, és úgy érzem, nagyon jó helyzetből várjuk a holnapi folytatást. Bizakodó vagyok mind a kvalifikációt, mind a versenyt illetően.”

Bódis Richárd (Superstock 600, 8. és 14. hely)

„Számomra is nagyon jól indult a nap, hiszen reggel az első szabadedzésen szinte végig a legjobb 5-ben tudtunk lenni a motorral, csak a legvégén jöttek be elém hárman, és így lettem végül 8. Ez nagyon biztató volt, főleg annak fényében, hogy a leggyorsabb körömben két versenyzőt is meg kellett előznöm a pályán, ami némi időveszteséget jelentett. Ettől függetlenül tudtuk, hogy délután nehéz dolgunk lesz, mert a nagy hőség miatt a gumik nem fognak jól viselkedni. Ez így is lett, de sajnos mi az új hátsó gumin jobban szenvedtünk, mint a többiek a használton, ezért a második szabadedzést csak a 14. helyen zártam. A probléma okát tudjuk, ezért remélem, holnap az időmérőn és a futamon is sikerülni fog jó helyen behoznom a motort. Köszönöm a csapatnak a sok-sok munkát és segítséget, a szurkolóknak pedig a biztatást.”

Somosi Alexander (EJC, 16. hely)

„Rossz felé indultunk el a beállításokkal, de így is sikerült a 16. helyen végeznem, úgyhogy annyira nem vagyok csalódott. Úgy érzem, az időeredményemen holnap mindenképp tudok még javítani, és vasárnap a futamon szeretnék az első 10-ben végezni. Nagyon köszönöm a csapatnak a sok segítséget, és hogy ennyit foglalkoznak velem. Holnap új nap, új esély a javításra!”