tovább >>>
Főoldal | Email | Belépés napja. Keresés itt:
   Minden motor A-Z Hírlevél | Médiaajánlat | Impresszum

Bejött az id?jósok el?rejelzése, hisz már a bemelegítés vizes pályán zajlott az angol ringen, ahol a magyar versenyz? jó motorozással a 16. helyen zárt. A délutáni futam alatt is végig esett az es?, a szél is feltámadt. Peti 6 körrel a vége el?tt kicsúszott és így nem tudta befejezni a Brit Nagydíjat. Az élen a 17 éves német versenyz?, Jonas Folger élete els? futamgy?zelmét aratta.

Ma reggel esõben indult a bemelegítés a Silverstone-i ringen. A Right Guard Racing motorsport program magyar pilótája nagyjából a menet feléig az elsõ 8-10-ben motorozott. Az utolsó körben azonban kicsúszott, így végül a 16. helyen zárt.

A futam elõtti csapatmeetingen azokról az apróbb problémák ról beszéltek, melyeket Peti tapasztalt a motoron a bemelegítés során. Végül közös megegyezéssel maradtak a reggeli beállítások, hiszen rizikós lett volna a futam elõtt változtatni a motoron.
A futam végig zuhogó esõben zajlott, ráadásul a szél is föltámadt, ami azt eredményezte, hogy a bemelegítésen jelentkezõ problémák megduplázódtak, a motor nehezen irányíthatóvá vált, fõként a kanyarokban. 6 körrel a vége elõtt aztán Peti bukott, és nem tudta befejezni a versenyt.
Elsõ helyen a német Jonas Folger, második Johann Zarco, harmadik Hector Faubel.

Sebestyén Péter: „Nagyon csalódott vagyok, fõleg miután jól sikerült a warm-up. Reméltem, hogy a versenyen is jól tudok menni. Reggel volt egy kis gond a motorral, de nem akartunk változtatni a beállításokon, me rt ezek ellenére jól mentem, és verseny elõtt rizikós lett volna módosítani. Közben nagyon felerõsödött a szél, és a probléma is jobban kijött, egyszerûen nem tudtam rendesen fordulni. Jobb eredményre számítottam, éreztem, hogy van esélyem, sajnálom, hogy így sikerült.”

Roberto Favaro: „Nem így kellet volna végzõdnie, mert a napokban a helyes úton voltunk. Sajnos ez elõfordul, az esõs futamok mindig tartogatnak meglepetéseket. Most a következõ versenyhétvégére koncentrálunk.”

Két hét múlva, június 24-26. között a hollandiai Assenben rendezik a Gyorsasági Motoros Világbajnokság következõ versenyhétvégéjét.

Forrás: Faster Management